VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Zřizovatel:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Typ:
Text:

Jak zvládnout maturitu BEZ STRESU

článek jak zvládnout maturitu bez stresu 12 2015

Než se do toho pustíte, ujasněte si hlavně cíl akce. Chcete „jen“ udělat maturitu, nebo vám výsledky mají pomoci dostat se na vysokou?

Mohlo by vás zajímat:

Přečtěte si článek, které učebnice a knižní novinky vám doporučujeme pro přípravu na maturitu

Podívejte se na online maturitní kurzy.

Vyzkoušejte rychlokurz k maturitě v podobě online testů

1. Podklady.

Máte všechny? Jestli ne, sežeňte si je, ale ohlídejte si kvalitu. S profi podklady nebo učebnicemi neriskujete.

2. Počty.

I když nematurujete z matematiky, tenhle výpočet dáte. Vezmete počet otázek, počet dní do maturity a máte přehled o tom, kolik toho denně musíte zvládnout. Vyplatí se občas provést kontrolní přepočet :)

3. Za čtyři.

Ze začátku doporučujeme projít všechna témata tak, abyste „to dali“. Ladit a doplňovat můžete později a nestane se vám, že si vytáhnete něco, k čemu jste se nedostali.

4. To nejlepší na konec.

Začněte tím, co vás nebaví, nebo vám to nejde. Nehrozí pak panika těsně před zkouškou.

5. Přehazujte.

Začínáte stále u stejné otázky? Děláme to skoro všichni – změňte to. Jinak umíte první otázky perfektně a u zbytku to může být slabší.

6. Respekt.

Učí se vám nejlépe přes den a večer jste nepoužitelní? Nebo naopak nezačínáte s učením před půlnocí? Potřebujete být sami nebo se vám lépe učí ve dvou? Výpisky? Přeříkávání látky nahlas? Zjistěte, co vyhovuje vám, a nenuťte se do metod, které u vás nefungují.

7. Paměť a opakování.

Zapomínáme už první den po učení. Ideální je zopakovat si téma alespoň 2x do týdne potom, co jste se danou věc učili. Po delší prodlevě můžete zjistit, že se znalosti jaksi vypařily. Vyzkoušejte si testy nanečisto i s časovým limitem – ostré testy CERMAT z minulých let najdete i na našich stránkách www.KamPoMaturite.cz.

8. Odpočinek a pohoda.

I když ponocujete nebo je těsně před zkouškou, nezapomeňte na spánek. Je důležitý pro psychiku i lepší zapamatování učiva. Naplánujte si pravidelné přestávky i jídlo. Psychologové doporučují pro pohodu i zvýšení pozornosti fyzickou aktivitu, cvičení nebo procházku. Nenechte se vykolejit otázkami nebo prohlášeními okolí (jak jsi daleko, já už jsem u otázky 26 atd.) a nepanikařte.

9. Motivace.

Na co se nejvíc těšíte po maturitě? Máte naplánovanou nějakou akci? Odměnu za splnění cíle? Sami nejlépe víte, co na vás funguje, a třeba přesvědčíte i okolí, aby vás motivovalo :)

10. Plán B.

Nevyšlo to? Nejste jediní. Máte možnost požádat o přezkoumání výsledků nebo v nejhorším případě jít na opravný termín. Pohlídejte si status studenta kvůli pojištění nebo slevám, víc informací najdete v článku Status studenta.

12.12.2015


Jsme tam, kde jste vy

Naše projekty
Logo Kampomaturitě SeminarkyBottomLogo vysokeSkolyLogoBottom VOSLogoBottom
Střední odborné školy ucebniobory.com zakladniskoly.com Jazykové školy
autoskoly.com Adresář škol Čtenářský deník  

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Užitečné informace

    Zasílání novinek

    Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

    Doporučit známému